Rozwojem duchowym zacząłem się interesować około 30 lat temu. Zacząłem od czytania różnych książek ezoterycznych. Do tej pory przeczytałem ich kilkaset.
W tym czasie wziąłem udział w bardzo wielu kursach i warsztatach z dziedziny rozwoju duchowego takich jak:
- kurs Reiki I i II stopnia
- kurs Energii Uniwersalnej
- warsztaty Duchowego Uzdrawiania
W 2002 roku wziąłem udział w warsztatach Twardej Ścieżki, które prowadził Wojciech Jóźwiak. Na warsztatach tych po raz pierwszy w życiu spotkałem się z takimi praktykami jak chodzenie po ogniu i sauna indiańska.
Praktyki te wywarły na mnie ogromne wrażenie. Bardzo mi się wtedy spodobały i postanowiłem takie doświadczenia powtarzać raz na jakiś czas. Powtarzałem je kilka razy do roku w różnych miejscach i z coraz to nowymi uczestnikami, którzy zaraz po ich odbyciu stawali się ich zwolennikami i razem ze mną uczestniczą w nich do dziś przy różnych okazjach.

Praktyki te z dużym powodzeniem często łączyliśmy z warsztatami innego rodzaju, jak np.: warsztaty motywacyjne, integracyjne, Vedic Art, czy też warsztaty, na których ich uczestnicy znajdowali dzikie rośliny w lesie i zajmowali się ich przyrządzaniem.
Praktyki te pomagają przede wszystkim w rozwoju duchowym. Pełnią ważną rolę w motywacji do osiągania sukcesów oraz integracji pracowników firmy.
W moim przypadku, praktyki te pozwoliły mi na zachowanie dobrego zdrowia i samopoczucia. Powiększyły moją świadomość, dały mi dużo energii i spokój umysłu.

"Twarda Ścieżka" nauczyła mnie chodzić swoimi drogami. Nie uważam się za jakiegoś duchowego mistrza czy wielkiego guru i nie ozdabiam ścian dyplomami. Jestem zwykłym człowiekiem, który dzieli się z innymi swoimi doświadczeniami i stwarza warunki do tego, aby pewne rzeczy mogły się zadziać.
W tej chwili organizuję warsztaty Twardej Ścieżki na Podkarpaciu i w okolicy.

© FHU "Magnetoit" projekt Magnetoit