Przejdź po ogniu, zakop się do ziemi,

doznaj działania czterech żywiołów

i przebudź swoją Moc!.

Warsztaty Twardej Ścieżki

Zawady k. Częstochowy

17 - 22 sierpnia 2021 r.Dzięki spotkanym ludziom i pokonaniu "ognia" , - naładowałam "akumulatory" do dalszego działania, a ćwiczenia "sam na sam ze sobą" pozwoliły mi na znalezienie kilku ważnych dla mnie odpowiedzi. Czyli wiem gdzie i po co iść oraz nabrałam siły.
Ogromne dzięki dla wszystkich.
PS. Mam nadzieje że starczy mi tej energii do następnych podobnych spotkań.
Małgorzata JaniczekPo warsztatach czuję się pełniejsza, mocniej osadzona, bardziej połączona ze światem, łagodniejsza. Warsztaty były naprawdę niezwykłe i magiczne, jeszcze raz dziękuje Ci za nie. Wierzę że to co się działo to początek procesu który będzie się rozwijał, oczywiście liczę na następne warsztaty. Pozdrawiam serdecznie.
AlaSzaleństwo nocnej kąpieli pod rozgwieżdżonym niebem. Odwaga i zaufanie, gdy rozum próbował przeszkodzić. Spoceni, szczęśliwi, wolni odkrywaliśmy swoje prawdziwe Moce, wydobywając pierwotne dźwięki.
Dziękuję Ci Janku, bo byłam pod Twoją pieczą, bo moje nerki odważyły się sprzeciwić rozumowi. Przełamałam przekonanie, lęki, Rozsądek ? Naga, nie myślałam, że mam 60 lat i moje ciało nie jest już takie jak kiedyś.
I przestałam porównywać. Odkryłam fantazję i szaleństwo, które miałam zawsze. Zostało ono przeze mnie schowane, bo przecież zachowuj się z godnością, kobieto.
Uśmiecham się do siebie pisząc te słowa...
Poczułam się WOLNA.
Elżbieta S.Czy chcesz wyzwolić się z codziennych schematów, zmagań i pędu życia?
Wyciszyć się i odkryć w sobie potencjał, który jeszcze nie jest ci znany?
Doznać niezwykłych przeżyć, zrobić coś, co wydaje się niemożliwe, pokonać swoje lęki, oczyścić swoją aurę, spojrzeć na siebie, ludzi i otaczającą nas przyrodę trochę inaczej niż do tej pory?
Jeśli tak, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie.
W programie warsztatów m.in:
- chodzenie po ogniu
- szałas potu
- zakopywanie się do ziemi
- podróże przy bębnie
- marsz transowy
- ceremonia kakao
- ceremonia Agnihotry
- medytacja dynamiczna
- rozmowy z ogniem
Na warsztatach tych staniesz oko w oko z żywiołem ognia. Zmierzysz się z własnym strachem, przechodząc po ścieżce ognia o temperaturze 400-600 stopni. Więcej na ten temat tu: Chodzenie po ogniuDoznasz mocnego działania żywiołu wody. Oczyścisz swoje ciało fizyczne i aurę w szałasie potu.
Więcej na ten temat tu : Szałas potu
Spędzisz noc w wykopanym przez siebie symbolicznym "grobie" po to, aby doznać oczyszczającego działania żywiołu ziemi, ugruntować się w sobie i naładować się energią Ziemi.
Działania żywiołu powietrza doznasz odbywając marsze transowe, podróże przy bębnie oraz kilka innych praktyk Twardej Ścieżki.


Uczestnicy dotychczasowych warsztatów stwierdzili, że praktyki stosowane na tych warsztatach:
* pozwalają lepiej poznać samego siebie
* otwierają na samego siebie, innych ludzi, przyrodę
    i na cały świat
* pozwalają dostrzec to, czego wcześniej nie byliśmy
    świadomi
* pomagają w odnalezieniu celu i sensu życia
* pomagają znaleźć wyjście z błędnych układów
    w których tkwimy
* zwiększają naszą świadomość i intuicję
*   uwalniają nas od lęków i innych ograniczeń
*  pozwalają dostrzec ukryty w sobie potencjał,
    co skutkuje osiąganiem lepszych wyników w nauce,
    pracy i biznesie.
* pozwalają uwierzyć w swoje możliwości
* oczyszczają fizycznie i duchowo
* podnoszą poziom energii
* dają wewnętrzny spokój i poprawiają zdrowie


Program warsztatów:
Warsztaty rozpoczynamy w dniu 17 sierpnia (wtorek) około godz. 18.00. Zakończenie warsztatów w niedzielę 22 sierpnia około godz. 14.00.


Warsztaty odbędą się w Ośrodku Harcerskim Hufca Kłobuck który jest położony w m. Zawady.
Poniżej kilka zdjęć z ośrodka i okolicy.Program warsztatów jest bardzo intensywny. Zajęcia warsztatowe odbywać się będą w plenerze od wczesnych godzin porannych do późnych godzin nocnych.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu warsztatów wynikające np: ze złej pogody czy też innych niezależnych czynników.

Cena warsztatów w zależności od ilości osób w domku:
930 zł. - 4 osoby w domku
980 zł. - 3 osoby w domku
1080 zł. - 2 osoby w domku
1250 zł. - masz domek tylko dla siebie.

Uwaga wcześniej taniej!
Jeśli zapiszesz się na warsztaty i wpłacisz zaliczkę do dnia 31 lipca 2021 r. to zapłacisz:
730 zł. - 4 osoby w domku
780 zł. - 3 osoby w domku
880 zł. - 2 osoby w domku
1050 zł. - masz domek tylko dla siebie
600 zł. - spanie we własnym namiocie.

Dla osób powtarzających te same warsztaty - około 50% ceny (w zależności od ilości osób w domku).
Dla stałych bywalców innych moich warsztatów cena negocjowana.
Uwaga - podział osób w domkach może się zmienić w zależności od liczby uczestników warsztatów.

Cena obejmuje udział w praktykach warsztatowych, koszt drewna na ogniska, noclegi w domkach na łóżkach z własnym śpiworem lub we własnym namiocie.
Na warsztatach będzie przygotowywane na stołówce wegetariańskie wyżywienie. Dla osób chętnych będzie składka na jedzenie. W poprzednich latach kształtowała się ona w wysokości 100 - 150 zł.

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy i wpłata zaliczki w wysokości 250 zł.

O wpisaniu na listę uczestników warsztatów i kolejności wyboru domków decyduje kolejność wpłat zaliczki.
Zaliczka jest bezzwrotna. Jednak jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie mógłby wziąć udziału w tych warsztatach, to jest możliwość przeniesienia zaliczki na inne wydarzenie które odbędzie się w późniejszym terminie.
Warsztaty mogą być odwołane przeze mnie i wtedy zwracam całość wpłaconej kwoty. Nie odpowiadam jednak za zakupione bilety na przejazd i inne rezerwacje.

UWAGA: W czasie warsztatów jest zakaz spożywania alkoholu i innych środków zmieniających świadomość!
Nie jest to warsztat terapeutyczny, a prowadzący nie jest certyfikowanym terapeutą.!
Przed wzięciem udziału w warsztatach wymagane jest zaakceptowanie niniejszego Regulaminu
Zapisy do dnia 15.08.2021 r.

Uwaga! - będą to ostatnie prowadzone przeze mnie tego typu warsztaty.
Od przyszłego roku zamierzam prowadzić jedynie krótkie spotkania z szałasem potu i ewentualnie z chodzeniem po ogniu na Noc Kupały.

Zapisy przyjmuje i warsztaty prowadzi
- Jan Szeliga tel : 604 906 239
e- mail: Magnetoit

O prowadzącym:
Jan Szeliga (bohater programu "Kossakowski szósty zmysł" patrz tu )
Rozwojem duchowym zacząłem się interesować około 25 lat temu. Zacząłem od czytania różnych książek ezoterycznych. Do tej pory przeczytałem ich kilkaset. 17 lat temu wziąłem udział w warsztatach, które prowadził Wojciech Jóźwiak. Na warsztatach tych po raz pierwszy w życiu spotkałem się z takimi praktykami jak chodzenie po ogniu i sauna indiańska. Praktyki te wywarły na mnie ogromne wrażenie. Bardzo mi się wtedy spodobały i postanowiłem takie doświadczenia powtarzać raz na jakiś czas. Powtarzałem je kilka razy do roku w różnych miejscach i z coraz to nowymi uczestnikami, którzy zaraz po ich odbyciu stawali się ich zwolennikami i razem ze mną uczestniczą w nich do dziś przy różnych okazjach. O mojej podróży po Twardej Ścieżce piszę tu.
"Twarda Ścieżka" nauczyła mnie chodzić swoimi drogami. Nie uważam się za jakiegoś duchowego mistrza czy wielkiego guru i nie ozdabiam ścian dyplomami. Jestem zwykłym człowiekiem, który dzieli się z innymi swoimi doświadczeniami i stwarza warunki do tego, aby pewne rzeczy mogły się zadziać.

Co o warsztatach piszą ich uczestnicy:

Szałas potów kojarzy mi się z indiańską praktyką odzyskiwania duszy. Jestem na granicy w wytrzymałości fizycznej - temperatura ogromna, z mojego nagiego ciała spływają strumienie potu, leżę przy ziemi szukając kropli tlenu, wokół absolutna ciemność - umysł szaleje, ogłasza alarm - sytuacja krytyczna !!! - a ja zamiast uciekać szukam w sercu przebaczenia i miłość, głośno wypowiadam swoje marzenia. Nie ma nic poza mną i moimi słowami, w tak ekstremalnych warunkach umysł puszcza wszystko, dlatego to co dzieje się w szałasie ma niezwykła moc, jest krystaliczne i prawdziwe. … Na drugi dzień siedzę przy sztaludze, ręka sama prowadzi, emocje malują się w kolorach i kształtach. Jestem tu i teraz. Czuję to. Dziękuję, że byliście ze mną. "Twarda ścieżka" dała mi to czego nie doświadczyłam wcześniej. Stałam przed ścieżką ognia i czułam strach - taki prawdziwy, taki absolutnie realny a z drugiej strony miałam siebie i swoje nadzieje, ze jest we mnie dość siły i wiary. Teraz wiem, ze zrobienie pierwszego kroku jest najtrudniejsze, ale ta radość po ostatnim jest cudowna. I to pozostało - moja siła jaką odnalazłam w sobie. Janku dziękuję jeszcze raz !
Agnieszka Pietrzak
Pracownia Twórczych Inspiracji "Agape"

Magiczny czas bycia w Tu i Teraz.
Twarda Ścieżka- to moje drugie spotkanie z Jankiem. Chodzenie po ogniu, pokonywanie własnego lęku, przekraczanie granic własnego strachu…niesamowite doświadczenie. Ja bardzo lubię samo przygotowywanie się do tej ceremonii, skupienie, ciszę… Tym razem zaprzyjaźniłam się z Bębnem i bardzo chciałabym taki posiadać…no nawet Bęben może posiadać mnie…też będzie fajnie. Sauna Indiańska…lubię ciepełko wyjątkowo to i sauna dla mnie była wyjątkowa. Nie można jej w żaden sposób porównać do sauny, do której czasem zaglądam w „mieście”. Inny klimat, ona ma duszę, ta miejska jest jakby pusta… Bieganie z zawiązanymi oczami, to dopiero sztuka. Wydawałoby się, że pod czujnym okiem Janka i świadomi asekuracji polecimy bez zastanowienia. Wychodziły z nas lęki i brak zaufania… Medytacje z Orłami to mój ulubiony temat. Niesamowite było to, że właśnie w trakcie wysyłania życzeń w świat na niebie pojawił się orzeł… Było to dla mnie tak magiczne, że aż niewiarygodne, radość była ogromna. Wszystkie praktyki Twardej Ścieżki są wyjątkowe. Pozwalają zajrzeć w głąb siebie, w swoje lęki i obawy ale także w swoją radość. Po warsztatach zauważa się w sobie dużo zmian…na lepsze. Dla mnie był to czas głębokiego wyciszenia, relaksu. No i nie wspomniałam jeszcze o wszystkich uczestnikach Warsztatów. Stworzyła się między nami więź wyjątkowa, wspólnej radości z bycia razem, bycia częścią całości. Czas się dla nas zatrzymał, nie istniało nic innego oprócz nas i naszych działań. Taka harmonia. Z całego serca polecam taką formę spędzania czasu, świadomego rozwoju. Tęsknię za tym „klimatem” i na pewno to powtórzę. Buziaczki dla Wszystkich Uczestników i z serca dziękuję. Radości wiele i uśmiechów.
Renata Dominiak

Zobacz też relacje z poprzednich warsztatów, które odbyły się w Zawadach:
sierpień 2019 r.
sierpień 2018 r.
czerwiec 2017 r.
sierpień 2016 r.
czerwiec 2016 r.


Poczytaj też:
Czym jest "Twarda ścieżka"
Twarda Ścieżka i jej warsztatyCopyright © Magnetoit.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt Magnetoit